V súčasnej dobe, kedy príroda čelí obrovským globálnym problémom, či už ide o globálne otepľovanie alebo samotné znečistenie planéty, je veľmi dôležité nielen zamyslieť sa, ale aj konať. Najčastejšou výhovorkou sa stávajú výroky v nasledovnej forme: „veď tá moja jedna igelitka už nikomu neublíži“, alebo „a čo už len ja sám so svojou recykláciou zmôžem“. Keby si takto povedal úplne každý človek, ťažko povedať, ako by to dopadlo. Isté je však jedno – veľmi zle.

Človek môže pomôcť planéte a zároveň uľaviť prírode prostredníctvom každodenných činností – nahradiť igelitové tašky tými plátenými, vzdať sa slamiek, vyhýbať sa plastovým fľašiam,… Byť šetrný k prírode sa však v súčasnosti dá byť aj v ďalších oblastiach, ako napríklad aj v stavebníctve.

Obľúbený – zároveň neekologický a takmer nerozložiteľný polystyrén nie je jedinou možnosťou zatepľovania ľudských obydlí. Napríklad, značka ISOCELL ponúka celulózovú izoláciu, ktorá vzniká recykláciou vytriedeného novinového papiera. Základným materiálom je teda drevo, ktoré patrí k najlepším a najprirodzenejším izolantom na svete. Proces vzniku takejto izolácie je nasledovný – vytriedený papier sa rozmelie na vlákna, následne sa zmieša s minerálnymi soľami a pomelie v mlynčeku. Izolácia ISOCELL je ošetrovaná minerálnymi soľami, ktoré ju chránia pred škodcami, plesňami, hnilobou, ako aj horľavosťou. zatepľovať sa dá zdravo,zatepľovať sa dá zdravo

Výhody takejto izolácie sú nespočetné: ochrana životného prostredia, úspora času a peňazí, účinná zvuková izolácia ako aj regulácia vlhkosti, a ďalšie. Kvalitná izolácia zvládne oveľa viac ako len chrániť pred chladom. Jej účinnosť sa prejaví najmä v lete, kedy bráni prehrievaniu, bez potreby klimatizácie, čo sa zíde najmä v obytných podkroviach. Navyše, aplikácia celulózovej izolácie je veľmi jednoduchá, rýchla a čistá.

Predtým než pôjdete zatepľovať, nezabudnite zvážiť aj uvedenú možnosť. Dáte tým šancu nielen novinovému papieru, ale aj prírode a na oplátku získate zdravé bývanie.