Od začiatku sme vedeli, že s firmou PERISO chceme robiť zdravé a kvalitné drevostavby. S vedomím, že v týchto stavbách budú bývať ľudia, naši klienti, sme zodpovedne pristúpili k štúdiu, aby sme vybrali tie najlepšie konštrukcie a materiály. Ku každému domu sme pristupovali, ako by sme v ňom mali bývať my sami.

Najväčší vplyv na funkčnosť stavby majú obvodový plášť, strecha a správne vyhotovenie detailov. Vybrali sme preto kvalitný materiál na opláštenie našich stavieb od slovenského výrobcu Hofatex na báze dreva. To najmä z dôvodu, že radi podporujeme slovenský trh. Taktiež preto, že podľa nás je prirodzené a logické použiť v drevostavbe prírodné materiály namiesto klasických zatepľovacích materiálov ako je napríklad polystyrén.

Okrem toho, drevovláknité dosky majú iné výnimočné vlastnosti, ktoré bežným izolantom chýbajú. Bohužiaľ po čase (v roku 2013) Hofatex ukončil svoju výrobu na Slovensku. Preto sme začali hľadať alternatívu minimálne rovnako kvalitného materiálu, alebo lepšieho, s vynikajúcimi vlastnosťami na európskom trhu. Tieto hodnoty sme našli u švajčiarskeho výrobcu drevovláknitých izolácií PAVATEX. S materiálom odvtedy máme výborné skúsenosti. Boli sme spokojný, že sme pre seba našli ten pravý materiál. Chceli sme sa o tieto nadobudnuté dôležité informácie podeliť, pretože sme cítili, že na Slovensku chýbajú.

Na začiatku roku 2016 sme založili firmu, ktorá dováža zatepľovacie drevovláknité dosky PAVATEX na Slovensko a poskytuje poradenstvo v oblasti difúzne otvorených skladieb konštrucií drevostavieb. Pretože ide o ekologickú izoláciu, dali sme jej meno IZOLEKO.

Od vtedy na Slovensku platí IZOLUJTE ZDRAVO, IZOLUJTE DREVOM 🙂

ZATEPLITE DOM PAVATEXOM

izoleko@izoleko.sk,

+421 911 123 240

P. Bujnová

Vznik IZOLEKO, Vznik IZOLEKO