Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/9/4/947f1ace-c040-4587-bd7e-6c0df8780dc3/izoleko.sk/web/wp-config.php on line 87
MANIFEST 2020 - Izoleko MANIFEST 2020 výzva architektov

MANIFEST 2020

O VPLYVE STAVEBNÍCTVA NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Prečo podporujeme Manifest 2020 o vplyve stavebníctva na životné prostredie:

Nedávno sme prispeli svojim podpisom na výzvu slovenských architektov a stavebníkov, ktorej cieľom je výrazne znížiť negatívny dopad výstavby na životné prostredie.

Náš dôvod bol veľmi jednoduchý: Výzva MANIFEST 2020 poukazuje na vplyv stavebníctva na prírodu a zároveň inšpiruje k lepším riešeniam. Záleží nám na prírode a veríme, že má význam spoločne sa spájať pre dobré veci. Taktiež nám záleží na zdravej vnútornej klíme našich stavieb, preto vždy budeme podporovať ekologické riešenia vo forme prírodných a ekologicky nezávadných materiálov pre drevostavby, či už stavebných alebo izolačných.

Je skvelé, že sa k tejto iniciatíve pridali mnohí poprední slovenskí architekti, architektonické štúdiá aj stavebné firmy. Lebo spolu so zadávateľmi sú to oni, kto by mal určovať smer. Nie politici, ani záujmové skupiny.

Stavebný priemysel a budovy, v ktorých dnes pracujeme a bývame, majú takmer 40-percentný podiel na celkovej spotrebe energie a emisií CO2. Takže na tom, ako budeme v budúcnosti stavať a prevádzkovať budovy, veľmi záleží.

Nemôžeme strkať hlavu do piesku a tváriť sa, že sa nás to netýka. Prístup „po nás potopa“ nemôže zaujať nikto, komu záleží na budúcnosti ďalších generácií – nie nejakých vzdialených, ale priamo našich detí a ich detí.

Zdravé, príjemné a energeticky úsporné budovy na bývanie, prácu a oddych sú neoddeliteľnou súčasťou tejto budúcnosti a spoločenských ekosystémov. Máme už k dispozícii mnohé skvelé technológie a osvedčené postupy, vďaka ktorým môžeme navrhovať a stavať stále lepšie a lepšie.

Teraz je len na nás všetkých, aby sme si stáli za tým, že chceme lepšie budovy, lepšie prostredie a lepší život.

Preto je aj naše meno pod výzvou Manifest 2020 o vplyve stavebníctva na životné prostredie.

Viac o tejto iniciatíve si môžete prečítať na web stránke www.manifest2020.sk.