Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/9/4/947f1ace-c040-4587-bd7e-6c0df8780dc3/izoleko.sk/web/wp-config.php on line 87
Drevovláknité izolácie PAVATEX- vlastnosti a výhody ekologických izolácií

Drevovláknité izolácie Pavatex

vlastnosti a výhody

V zime: Efektívna tepelná izolácia

Pavatex ako účinná ochrana proti chladu v zime. Drevo je vzácny materiál s vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami. Pavatex vyvinul jedinečnú technológiu, ktorá zvyšuje prirodzené termoizolačné vlastnosti dreva troj-násobne. Táto vysokoefektívna tepelná izolácia zaručuje nielen tepelný komfort, ale zároveň pomáha ušetriť náklady za energie, čo užívatelia ocenia najmä v mrazivých dňoch v zimnom období. Drevovláknité izolácie Pavatex vďaka svojej vysokej objemovej hmotnosti, nízkej tepelnej vodivosti a  vláknitej štruktúre z dreva chránia pred tepelnými stratami a zaistia, že príjemné teplo v dome vydrží dlhšie.

V lete: Efektívna ochrana pred prehrievaním

Drevovláknité dosky Pavatex chránia objekty pred horúčavami v lete. Ak sa do strechy v horúcich letných dňoch celý deň opiera slnečné žiarenie a strecha nie je dostatočne chránená vhodnou izoláciou,  môže dôjsť k enormnému nahromadeniu tepla. To je zvlášť nepríjemné, ak je podkrovný priestor obývaný. Z toho dôvodu je dôležité, aby použitá izolácia dokázala nielen chrániť pred tepelnými stratami v zime, ale dokázala ochrániť obytný priestor pred nežiaducim prehrievaním. Použitím bežne dostupných zateplovacích materiálov sa teplota v podkroví  rýchlo dostane nad nepríjemných 27°C. S použitím drevovláknitých materiálov Pavatex teplota toho istého objektu zodpovedá komfortným 23° C. Vysoká kvalita drevovlákna Pavatex tak pomáha vytvoriť ideálnu interiérovú mikroklímu v zime aj v lete. Vďaka svojej vysokej objemovej hmotnosti a vysokej mernej tepelnej kapacite zaisťuje tepelnú stabilitu v dome.

Akustická izolácia

Drevovláknité dosky Pavatex slúžia ako ochrana pred nežiaducim hlukom. Hluk nielen obťažuje, ale predstavuje vážne zdravotné riziko pre ľudí, ktorí sú zdrojom hluku vystavení dlhodobo. Drevovláknité izolácie Pavatex ponúkajú vynikajúcu ochranu pred vzduchom prenášaným a nárazovým hlukom. Vo frekvenčných rozsahoch relevantných pre akustiku budov je PAVATEX jasným víťazom s vynikajúcimi vlastnosťami absorbovať nepríjemný hluk. Bez ohľadu na to, či bývate blízkom okolí veľkého rozostavaného objektu alebo žijete blízko letiska či rušnej cesty, PAVATEX poskytuje spoľahlivú ochranu proti hluku. V súvislosti s akustikou, drevovláknité dosky poskytujú veľmi účinný kročajový útlm. Bránia priamemu prenosu krokového hluku do nižších podlahových vrstiev, a preto sa s obľubou používajú pre všetky bežne používané typy podláh.

Paropriepustnosť

Táto vlastnosť rozhoduje o schopnosti konštrukcie prepúšťať vodnú paru a umožňuje tak reguláciu vlhkosti vzduchu z interiéru do exteriéru a naopak.  Spomínaný jav je umožnený mechanizmom difúzie a pórovej vláknitej štruktúry dosiek Pavatex s nízkym faktorom difúzneho odporu, ide teda o difúzne otvorený materiál. To znamená, že čím menšiu hodnotu faktoru difúzneho odporu materiál má, tým lepšie umožňuje vodnej pare (ale aj ostatným plynom) jednoduchší pohyb naprieč konštrukciou. Paropriepustnosť výrazne ovplyvňuje mikroklímu v budovách a takisto spolurozhoduje o miere výskytu kondenzácie vody v konštrukciách. Vďaka tomu Pavatex značne znižuje riziko poškodenia konštrukcie budovy, jej vlhnutiu, chráni pred tvorbou plesní  a zabezpečuje zdravú a príjemnú klímu v interiéri.

Požiarna odolnosť

Drevovláknité izolácie zabraňujú prehriatiu objektov v prípade požiaru. Obyvatelia obytných priestorov musia byť pripravený na najhorší možný scenár v prípade, že budovu zasiahne požiar. Požiar dokáže vygenerovať teploty niekedy väčšie ako 1000°C, preto je potrebné zabezpečiť ochranu obyvateľov a budovy najlepším možným spôsobom. Takzvaný efekt karbonizácie (zuhoľnatenia) znamená, že v porovnaní s bežnými izolačnými materiálmi zostanú drevovláknité dosky PAVATEX neporušené a tak zabraňujú prísunu kyslíka, čo obmedzuje rýchlosť, ktorou sa požiar môže šíriť. A v najťažších chvíľach môžu rozhodovať minúty, niekedy sekundy, ktoré môžu zachrániť životy. Okrem toho tepelné izolácie z drevených vlákien PAVATEX nevypúšťajú prakticky žiadne škodlivé emisie v prípade požiaru.

Zdravé bývanie

Materiály Pavatex vytvárajú optimálnu vnútornú klímu. Zdravý dom je dôležitým faktorom pre náš blahobyt. V interiéri obytnej budovy je možne identifikovať viac než 70000 rôznych chemických látok a niektoré z nich sú zdraviu škodlivé. V súčasnosti takmer 90 % dňa strávime v uzavretých priestoroch a takmer nepretržite sme vystavovaní spomínaným kontaminantom, počet ľudí trpiacimi alergiami neustále rastie. Mnohí ľudia trpiaci letargiou, bolesťami hlavy, únavou, nedostatočnou koncentráciou  alebo sú viac náchylní na infekčné ochorenia často neberú do úvahy faktor nedostatočnej kvality vzduchu v interiéri, v prípade ak hľadajú príčiny svojich problémov. Výrobky Pavatex sa vyrábajú najmä z jedľového a smrekového dreva, ktoré nevyžarujú prakticky žiadne prchavé organické zlúčeniny alebo škodlivé látky do ovzdušia v interiéri. Preto je Pavatex zárukou zdravého bývania.

Ekologický materiál

Spoločnosť Pavatex vyrába vysokokvalitné produkty šetrné k životnému prostrediu. Žiadna surovina bežne používaná pri zatepľovaní nie je prirodzenejšia ako práve drevo.  Všetky výrobky sú zložené (z chemicky a inak) neupraveného rozvláknenia drevnej hmoty, ktorá je zlisovaná do panelov (dosiek) v ekologickom výrobnom procese. Ekologické tepelné izolácie Pavatex predstavujú ekologické využitie zdrojov. Drevo pre izolačné materiály, hlavne jedľové a smrekové, pochádza z lesnej činnosti v regióne, kde sa konkrétna továreň nachádza. Keďže drevo je ekologicky udržateľnou surovinou a proces výroby je energeticky efektívny, drevovláknité izolačné dosky Pavatex spĺňajú tie najvyššie nároky z hľadiska ekologickej udržateľnosti. Uhlíková stopa dreva je dvojnásobne vyššia, pretože viaže uhlík a takisto výrazne znižuje potrebu energie na vykurovanie. Inak povedané v procese výroby dosiek Pavatex je vypustených menej CO2 do ovzdušia, ako dokážu stromy, z ktorých sú izolácie vyrábané v priebehu svojej existencie na seba naviazať – t.j. má negatívnu bilanciu CO2 v celom procese výroby, čo je veľmi žiaduce v prípade, ak nám záleží na zdraví našej Zeme.

Švajčiarska technológia

Pavatex je špičková švajčiarska kvalita s bohatou históriou a až 85-ročnými skúsenosťami v obore – založená v Cham (Švajčiarsko) v  roku 1932. To je možné jasne vidieť v inovatívnych, vysoko-výkonných a ekologicky prijateľných drevovláknitých izolačných materiáloch a v ich ergonomických systémoch jednoduchých na použitie. Drevovláknité dosky Pavatex sú vyvíjané vo Švajčiarsku a produkované v troch továrňach v Cham a Fribourg vo Švajčiarsku a Golbey vo Francúzsku. Suroviny sú ekologicky neškodné a udržateľné pre životné prostredie. Výrobné techniky a zariadenia Pavatex sú moderné a ekologické, továreň Golbey (uvedená do prevádzku v roku 2013) je príkladom najviac energeticky efektívnej a ekologicky prijateľnej inštalácie – technológie v celom odvetví. Vynikajúce štandardy kvality sú priebežne kontrolované a potvrdené mnohými nezávislými testovacími inštitúciami. Najvyššia kvalita produktu je garantovaná švajčiarskou profesionalitou a presnosťou, ktorá zaručuje bezpečné používanie produktov PAVATEX.